LİNGESE , LİNGESE , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
LİNGESE , LİNGESE , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

 

                                          

     

 

İade Politikası

1- ALICI (Tüketici), 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un 48. Maddesi uyarınca: on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir.

2- Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve ALICI tarafından imzalanarak iade edilecektir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

3- Faturanın arkasında yer alan iade ile ilgili kısımların tüketici tarafından doldurulması zorunludur.

4- Bu belgelerin ulaşmasını takip eden takip eden 10 (On) gün içerisinde ürün bedeli ALICI'ya ALICI’nın ödediği şekilde iade edilir.

5- Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. Bununla birlikte iptal ve cayma durumlarında sepetteki tüm ürünler iade edilmedikçe, kargo ücreti iade edilmeyecektir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 

- Taşınabilir Bilgisayar (Orijinal işletim sitemi kurulduktan sonra iade alınmayacaktır.) 
- Her türlü yazılım ve programlar 
- DVD, VCD, CD ve kasetler 
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) 
- Hür türlü kozmetik ürünleri 
- Telefon kontör siparişleri
- İç giyim ürünleri